SZYBKI KONTAKT: biuro@soliddach.pl
Drewno budowlane

Konstrukcje budowlane nierzadko wykonuje się z drewna. Podyktowane jest to własnościami fizycznymi i mechanicznymi tego budulca. Jednak aby drewno można było zastosować musi zostać ono w odpowiedni sposób przygotowane. Poprzez wykonanie odpowiedniej obróbki, można otrzymać zróżnicowany materiał drewniany.

Jednym z głównych rzeczy, które decydują o przydatności drewna na materiał konstrukcyjny, są jego braki i defekty. Niektóre z nich pozwalają na wykorzystanie, gdyż nie maja wpływu na właściwości wytrzymałościowe, a inne w dużym stopniu je zmieniają.

W budownictwie zastosowanie znajdują różne rodzaje drewna. Biorąc pod uwagę funkcje i zadania, jakie są stawiane przed elementami konstrukcyjnymi, zaleca się wykorzystanie drewna iglastego – najczęściej sosnowego. Dlaczego? Drewno sosnowe które posiada małą ilość dobrze wrośniętych sęków, charakteryzuje się dużą wytrzymałością i sprężystością, ale jest również stosunkowo miękkie i łatwe w obróbce.

Ze względu na technologię powstawania drewna konstrukcyjnego można wyróżnić:
- Drewno lite
- Drewno klejone

NA SKRÓTY
Nasi Partnerzy

Prezentacja firm z nami współpracujących, krótki profil danej firmy, najważniejsze informacje, rodzaj produktów, najważniejsze cechy... czytaj więcej

Oferta

Opis tego czym się zamjmujemy, oraz jaki wahlarz usług proponujemy. Znajdziesz tutaj wszystko co pozwoli Tobie podjąć decyzję
o współpracy z nami... czytaj więcej

Realizacje

Przegląd kilku naszych prac podczas różnych etapów realizacji... czytaj więcej